Uniemożliwienie śledzenia transakcji Bitcoinów za pomocą portfela Wasabi.

Wasabi Wallet Unowocześnienie funkcji miksowania Bitcoinów

Twórcy Wasabi Wallet pracują nad funkcją CoinJoin platformy i chcą wydać nową aktualizację, która jeszcze bardziej zwiększy funkcjonalność miksowania transakcji w portfelu, jak wynika z raportów z 27 sierpnia 2020.

Wasabi do uruchomienia WabiSabi

Wasabi, open-source’owy, zorientowany na prywatność, niestandardowy portfel Bitcoinów, który wdraża beznadziejne CoinJoins przez sieć anonimowości Tor, jest ustawiony na wydanie aktualizacji do swojego algorytmu, aby zaoferować użytkownikom lepsze doświadczenia.

Dubbed WabiSabi, zespół mówi, że pracuje nad projektem od początku 2020 roku i ma nadzieję, że nowa funkcja jeszcze bardziej poprawi prywatność transakcji w portfelu i uczyni go bardziej przyjaznym dla użytkownika.

W obecnym portfelu Wasabi, funkcja CoinJoin pozwala użytkownikom na zaciemnienie historii transakcji Bitcoin przy użyciu protokołu ZeroLink i ślepych podpisów. Jednakże, użytkownicy są zobowiązani do wydania określonej minimalnej ilości BTC z innymi użytkownikami w puli mieszania, aby funkcja CoinJoin działała poprawnie.

Oprócz uciążliwego charakteru obecnego systemu CoinJoining w Wasabi, system ten ma jeszcze jedno poważne ograniczenie: koordynator CoinJoin ma możliwość przeglądania informacji od użytkowników. I może łatwo „powiązać dane wejściowe z wyjściem zmiany, i może powiązać wiele danych wejściowych z tym samym użytkownikiem“, powiedział Max Hillebrand, współpracownik Wasabi.

Dla tych, którzy nie są świadomi, protokół ZeroLink jest frameworkiem Bitcoin Fungibility wprowadzonym w 2017 roku przez twórców Samurajskiego Portfela. Protokół ten ma na celu zapewnienie użytkownikom ochrony przed wszelkimi formami naruszenia prywatności.

Nowy WabiSabi
W przeciwieństwie do obecnego systemu, zespół twierdzi, że nowy protokół łączy w sobie zobowiązania Pedersena i anonimowe dane uwierzytelniające (KVAC), aby umożliwić użytkownikom wydawanie dowolnej kwoty BTC, niezależnie od kwoty wydanej przez ich kolegów.

Co więcej, zespół wyjaśnił, że w przeciwieństwie do obecnego modelu, który pozwala użytkownikom jedynie na wysyłanie transakcji CoinJoin do siebie, WabiSabi umożliwi użytkownikom wysyłanie płatności CoinJoin do innych użytkowników.

„Stare“ CoinJoins z linkiem zerowym są głównie samowystarczalne, więc ten sam użytkownik jest właścicielem wejścia i wyjścia. To nie jest płatność; to tak jakbyś tasował bitcoin z lewej kieszeni do prawej. Zwiększa to wykorzystanie przestrzeni blokowej, a tym samym pociąga za sobą wyższe opłaty za wydobycie dla nadawcy i koszty weryfikacji dla wszystkich użytkowników pełnych węzłów Bitcoin Up„, dodał zespół.

Zespół twierdzi, że rozwój protokołu jest nadal w początkowej fazie, a WabiSabi whitepaper jest obecnie poddawany wzajemnej weryfikacji. W zasadzie, może minąć kilka miesięcy lub nawet lat zanim nowy protokół wejdzie w życie.